Projekt domu MD-5 KKA1001

kontakt - projekty domów | extradom

Anita Snoch

Porady, oferty, zamówienia

Jak zamówić projekt?

58 765 99 94

pn - pt 8 - 22, sb 10 - 18

Pow. użytkowa 54,5 m2 Wysokość domu 3,87 m
Pow. zabudowy 68,6 m2 Min. szer. działki 20 m Kąt nach. dachu 1 st
Projekt domu MD-5 progress

Opis projektu

Propozycja małego, całorocznego dom jednorodzinnego (letniskowego) o pow. użytkowej ok. 54,5m2 może zapewnić spokojny i komfortowy wypoczynek w kontakcie z naturą z dala od zgiełku aglomeracji. Dom jest parterowy ze zwartą bryła (co stanowi niewątpliwą zaletę w kontekście strat ciepła i kosztów ogrzewania). Od strony północnej umieszczono zadaszone wejście do budynku, z którego dostajemy się do korytarza, a następnie do część dziennej (z pokojem dziennym, aneksem kuchennym) oraz do części nocnej (z 1 duża sypialnia i 1 mniejsza do ewentualnego wydzielenia). Kotłownie oraz łazienkę zlokalizowano optymalnie –jako dostępne z korytarza. Zlokalizowanie pokoi mieszkalnych od strony południowej umożliwia swobodny dostąp z nich do przyległego tarasu. Duże i częściowo rozsuwane przeszklenia do pokoi mieszkalnych zapewnią kontakt z natura oraz duże nasłonecznienie (nadmiar nasłonecznienia niwelowany jest poprzez zadaszenie tarasu oraz regulowanie żaluzji wewnętrznych). Na szczególną uwagę zasługuje rozbudowany i częściowo zadaszony obszernym taras zapewniający swobodny dostęp do zewnątrz z pokoju dziennego, aneksu kuchennego oraz sypialni. Częściowe zadaszenie tarasu ochroni w sezonie letnim przed nadmiarem promieni słonecznych (w tym także pomieszczenia mieszkalne) oraz zapewnia możliwość schronienia przed deszczem (weranda). Taras wraz z ścinką boczną (która poza osłoną i podporą wiaty garażowej może stanowić osłonę przed niepożądanym wglądem sąsiadów) optymalnie wkomponowano w nowoczesną bryłę budynku. W obrębie przedmiotowego tarasu przewiduje się indywidualne zagospodarowanie zestawami mebli i akcesoriów ogrodowych (duży stół rodzinny, leżaki, siedziska, grill, akcesoria dziecięce itp) jak również dodatkowo przewidziano miejsce na mini ogródek z ewentualnym drzewem. Wykończenie posadzki tarasu z drewna egzotycznego (system paneli tarasowych) w kolorze stolarki okienne W taras przewidziano zastosowanie wbudowanie kilku oprawy oświetleniowych które stworzą niepowtarzalny klimat w porze wieczornej.

Kup teraz projekt

Cena: 2900 zł

Prezentowany projekt spełnia Warunki techniczne obowiązujące tylko do końca 2013 r. Dostosowanie do aktualnie obowiązujących przepisów należy wykonać w ramach adaptacji projektu.

Rzut kondygnacji projektu MD-5 - Rzut parteru

1 wiatrołap: 8,7 m2
2 kotłownia: 3,7 m2
3 pokój dzienny + kuchnia + jadalnia: 16,9 m2
4 pokój: 8,9 m2
5 pokój: 12,8 m2
6 łazienka: 3,5 m2

Usytuowanie domu na działce

Przekrój

Technologia budowy domu


Fundamenty: żelbetowe. Ściany: dwuwarstwowe: bloczki porotherm gr.19 cm + docieplenie gr. 12 cm wraz z tynkiem mineralnym. Strop: gęstożebrowy. Pokrycie dachu: membrana epdm. Ściany działowe: szkieletowe. Drzwi tarasowe oraz balkonowe o podwyższonej izolacyjności akustycznej.

Elewacje

autor: ARCHIPROGRESS
Serwis prowadzi Extradom.plRegulaminPolityka prywatności